Зміни в міграційній політиці Польщі в 2020 році


Станом на початок 2020 року Польща залишається однією  з найпривабливіших країн для українських заробітчан. За попередніми оцінками на даний момент в цій країні працює близько 900 тисяч українських громадян. Ситуація з вільними робочими місцями в Польщі, стабільно покращується, що говорить про майбутнє збільшення потоку українців у вищезазначену країну.

Варто зазначити, що на початку 2020 року в Польщі відбулися деякі зміни у соціальній сфері, що торкнулося і оплати праці. На початок 2020 року мінімальна оплата години праці в Польщі становить 17 злотих брутто (понад 110 грн), а мінімальна зарплата – 2,6 тис. злотих брутто (майже 17 тис. грн). До 2024 року, за прогнозами уряду, мінімальний місячний заробіток в Польщі може зрости навіть до 4 тис. злотих брутто (26 тис. грн).

Попри позитивну динаміку росту кількості робочих місць, Польща все ж має деякі проблеми у цьому питанні, що стимулює зміни в міграційній політиці Польщі в 2020 році. Справа в тому, що в Польщі кількість внутрішніх безробітних громадян становить 850 тис. Першочергове завдання уряду забезпечити робочими місцями власних громадян, а тоді вже залучати іноземних емігрантів. Аби досягти цієї цілі уряд планує здійснити ряд законодавчих змін.

Зміни у міграційному законодавстві Польщі у 2020 році

Основні зміні в трудовому законодавстві будуть спрямовані на:

  1. Зменшення безробітних в числі власних громадян;
  2. Ефективніший розподіл робочих рук між спеціальностями та регіонами;

За словами заступника директора департаменту міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі Мірослава Пшевозьніка, нова міграційна політика Польщі буде ґрунтуватися на чотирьох основних принципах:

  • Захист польського ринку праці від безробіття;
  • Ротація та взаємозамінність працівників у різних спеціальностях, особливо в дефіцитних;
  • Налагоджена циркуляція перебування заробітчан в Польщі;

“Не може бути мови про тривалі терміни працевлаштування в Польщі – лише обмежені”, – наголосив М. Пшевозьнік. Це свідчить про те, що спрощення процедури офіційного працевлаштування в Польщі не буде, а для отримання довготривалих дозволів на роботу в Польщі як і тепер так і надалі необхідним буде наявність документу на постійне проживання.

  • Заповнення дефіциту робочої сили у певних регіонах Польщі шляхом запровадження нових правил взаємодії з польськими роботодавцями, які мають проблеми з дефіцитом робочих рук.

Нагадаємо, що  польські відомства впродовж 2019 року видали іноземцям 1,6 млн дозволів на працевлаштування терміном до шести місяців, що на 100 тис. більше, ніж у 2018-му році, 91% з них – для українців, що в черговий рад ілюструє тісну трудову взаємодію наших країн. Відповідна збільшилася кількість видачі робочих віз в Польщу.(тут ви можете дізнатися як її отримати).

Таким чином, нова міграційна політика Польщі зазнає ряд ключових змін, однак це не вплине на ситуацію з еміграцією українських громадян в цю країну.

Заїхати в Польщу ви можете скориставшись послугами “Alfa-Bus”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Контакти в соціальних мережах