Як виявити ненадійного роботодавця за кордоном?


На даному етапі розвитку Україна переживає не найкращі часи. Наявні величезні проблеми в тому числі з працевлаштуванням та гідною оплатою праці. Це штовхає наших співвітчизників до активного пошуку роботи за кордоном. Активний попит на такий тимчасовий вид зайнятості породжує велику кількість пропозицій. Де є велика кількість пропозицій відповідно наявна велика кількість шахраїв які шляхом обману заманюють наших співвітчизників у жахливі, далеко від обіцяних  умові праці, а інколи і взагалі трудове рабство. Тому питання як виявити ненадійного роботодавця за кордоном, є сьогодні як ніколи актуальним.

Дана стаття написана для того щоб вберегти громадян від шахраїв та неблагонадійних фірм роботодавців за кордоном.

Тож, які ознаки мають шахрайські фірми працевлаштування за кордоном.

1.Відсутність ліцензійних документів

Найперше, що потрібно зробити при перевірці посередника у працевлаштування за кордом  – це перевірити ліцензію Міністерства соціальної політики.  На сайті даного міністерства є повний перелік ліцензіатів.

Також, окрім ліцензії, фірма посередник повинна мати свідоцтво про державну реєстрацію та договір з іноземною фірмою- роботодавцем.

2. Предоплата за працевлаштування

Відповідно до п. 9.13. постанови КМУ №1060 від 16.12.2015 ліцензовані компанії-посередники по працевлаштуванню  за кордоном не можуть брати гроші наперед. Оплата послуг фірми-посередника повинна проводитися виключно після підписання контракту з закордонним роботодавцем.

Якщо ви тільки-но переступили поріг фірми, а Вас уже просять внести передоплату за надання консультацій, пересилку  та виготовлення документів, знайте, що це індикатор неблагонадійності фірми-посередника.

3. Працевлаштування не за трудовою візою

Завжди пам’ятайте, на офіційну роботу за кордон можна їхати лише по ТРУДОВІЙ візі. Такі візи як туристичні, культурні та інші – являються індикаторами нелегальних аспектів працевлаштування.

4. Нечіткість умов, деталей майбутньої роботи

Якщо Ви просите надати детальний опис вашої майбутньої роботи, а чуєте лише загальні фрази – знайте, обман близько. Насправді, Ви маєте право на володіння всією інформацією стосовно потенційної роботи. Сюди входять повні дані про компанію в якій ви маєте працювати, графік вашої роботи, розмір зарплатні наявність медичного обслуговування та страхування тощо.

5. Відсутність питань про вміння та навички

Якщо шахраї мають на меті тільки шляхом обману заволодіти вашими коштами, вони абсолютно не будуть цікавитися вашими вміннями та навичками. Їм не важливий Ваш попередні досвід роботи, наявність документів які б посвідчували б  освітній рівень тощо. Справжній роботодавець по суті, звертає найбільшу увагу саме на досвід та навички потенційного працівника.

6. Маніпуляції з договором

Дуже важливо бачити і перечитати договір повністю. Пам’ятайте він повинен бути перекладений вашою рідною мовою. Не підписуйте те чого не розумійте, а особливо порожніх або не до кінця заповнений аркушів договорів.

Також  договорів я яких нечітко прописані ваші умови роботи.

7. Вимоги надати оригінали документів

Не варто віддавати на невизначений термін оригінал вашого закордонного паспорту тощо. Пам’ятайте, для виготовлення документів, часто потрібна лише завірена копія, а якщо потрібен оригінал документу то потрібен і його власник.

Отже, це лише декілька ознак які показують, як виявити ненадійного роботодавця за кордоном? Якщо Ви їдете на роботу в іншу країну робіть все легально, в Європі люблять порядок та не люблять порушників.

Скористайтеся послугами пасажирських перевезень “Alfa-Bus”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Контакти в соціальних мережах