Як отримати польську робочу візу


Багато громадян задається питанням як отримати польську робочу візу іприходить до висновку, що це дуже складна справа. Тому часто люди вдаються до послуг різного роду агентств, які надають послуги по отриманню віз. Дані послуги є доволі дорогими.

Сьогодні ми спробуємо розібратися детально з процедурою отримання польської робочої візи та упевнимося, що отримати її самостійно зовсім просто.

Види польських робочих віз

Найбільшою популярністю серед українців користуються польські робочі візу типу D 05D 06 та Шенгенська C 05. Це передусім пов’язано з тим, що ці візи слугують основною вимогою для офіційного працевлаштування в Польщі.

Шенгенська C 05 дана віза дає право подорожувати та працювати не більше 90 днів на півроку. Варто зазначити, що подорожувати з нею можна по країнах Шенгену, однак в цих країнах заборонено заробляти гроші , працювати можна лише в Польщі.

 Національна D 05 дана віза може відкриватися у двох форматах 180/180 або 180/365. Віза 180/180 дозволяє працювати в Польщі безперервно не більше 180 днів, віза у форматі 180/365 надає можливість робити певні перерви у роботі. Тобто з перетином кордону країни з якої Ви приїхали, термін дії візи у форматі 180/365 перестає спливати (звісно варто не забувати про річний термін дії візи).

Робоча віза D05а – дає право легально працювати в Польщі протягом 9 місяців впродовж року, однак лише на роботах, які визнані польським законодавством як сезонні.

Національна D 06 даний вид візи дає право працювати цілий рік в Польщі, однак отримати цю візу доволі складно. Це зумовлено тим, що ваші та документи роботодавця пройдуть серйозну перевірку, що забере в свою чергу чимало часу та коштів.

Віза D 05 та D 06 надають право працювати лише в одного роботодавця, тобто того який вказаний у запрошуючому документі. За нагальних потреб або у випадку форс-мажорних ситуацій можна змінити роботодавця. Для цього новому роботодавцю потрібно  в Powiatowym Urzędzie Pracy заповнити та зареєструвати заявку в якій йтиметься про погодження прийняти Вас на нове місце роботи. Якщо цього не зробити, ви станете нелегалом.

Громадянин який виявив бажання працювати в Польщі повинен подати стандартний пакет документів. З ним ви можете ознайомитися в статті Які документи для роботи в Польщі.

Алгоритм отримання візи

1.Пошук вільної вакансії та перемовини з роботодавцем.

Під час цього етапу ви повинні знайти вакансію яка вас влаштовує, зв’язатися з роботодавцем та обговорити всі необхідні умови (специфіка  робіт якими ви будете зайняті, вартість оплати праці ….).

Обов’язково потрібно з’ясувати період роботи, адже від цього залежатиме вид візи ( на 90, 180 чи 360 днів)

Після того коли все вдало обговорено, роботодавець починає процедуру  оформлення запрошення на роботу.

2.Отримання запрошення та відкриття робочої візи.

Після отримання запрошення Ви починаєте збирати документи для отримання візи:

  • запрошення — підтверджує мету поїздки;
  • закордонний паспорт;
  • внутрішній паспорт (лише пред’явити) + ксерокопія;
  • 3 фото 4 х 3.5 див.;
  • анкета на робочу візу в Польщу скачати можна на офіційному сайті Консульства;
  • медична страховка з покриттям 30 тис. євро;
  • у деяких випадках ІПН, що підтверджують кваліфікацію дипломи про освіту та інші документи;
  • чек про сплату візового збору платежі приймають у Кредобанку або Idea Банк, в іменної квитанції повинен бути вказаний унікальний номер для реєстрації пакета документів претендента в Консульстві.

Після того як ви здійсните оплату, з Вами зв’яжеться оператор Консульства для того щоб призначити з Вами зустріч. При собі обов’язково потрібно мати Весь пакет документів. Тому платити збір потрібно тоді коли всі документи вже зібрані.

3.Отримання візи та приїзд на місце роботи

Після того як ви подали документи на отримання візи, потрібно буде почекати від 6 до 30 днів поки Консульство опрацює ваші документи. Якщо все добре, ви отримаєте закордонний паспорт з проставленою візою.

Може бути і негативне рішення Консульства РП, тобто вам відмовлять в отриманні візи. В такому випадку Ви отримаєте лист повідомлення з причинами відмови.

Як бачимо процедура отримання польської робочої візи не така складна, як може здатися на перший погляд.  Головне знайти надійного роботодавця та уважно підготувати необхідний пакет документів, а далі все залежить від Консульства РП в Україні.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Контакти в соціальних мережах