Робота за кордоном для сімейних пар


Все більшої популярності серед українського населення набуває робота за кордоном для сімейних пар. В такому виді працевлаштування за кордоном є багато як плюсів так і мінусів. Серед плюсів можна виділити:

  • можливість заробити більше грошей до сімейного бюджету;
  • відсутність у сімейної пари потреби розлучатися на період роботи;
  • можливість назавжди залишитися в іншій країні, якщо вдасться знайти хорошу роботу, житло та все буде в порядку з документами.

Однак серед такого виду працевлаштування є чимало і мінусів:

  • для сімейної пари набагато складніше знайти роботу, адже вона повинна задовільнять обох членів родини;
  • залишається проблемним питання виховання дітей, які залишаться на батьківщині без батьківського виховання.


Однак вищезазначені мінуси працевлаштування для сімейних пар за кордоном не зупиняють українців на шляху до кращого життя.

Переходимо до головних питань даної статті: як шукається робота для сімейних пар за кордоном? Яка специфіка такої роботи? Які країни є найбільш популярними для роботи сімейних пар?

Даний вид роботи зазвичай дуже складно найти самотужки, тому багато бажаючих якомога швидше працевлаштуватися користуються послугами різного роду агент з працевлаштування за кордом. З одного боку це суттєво економить Ваш час, а з іншого будьте готові заплатити за такі послуги агентства (адже зазвичай вакансії для сімейних пар є платними).


Якщо вам знайшли роботу яка вам обом підходить, то це ще не означає, що найскладніший етап вже позаду. Зазвичай роботодавець за кордоном має певний перелік вимог до потенційних працівників, яким ви повинні відповідати. Серед цих вимог найбільш поширеними є:

  • відсутність шкідливих звичок. Зрозуміло, що в основному тут мається на увазі куріння та вживання алкогольних напоїв;
  • вікові обмеження. Як відомо роботодавці намагаються отримати якомога більше зиску зі своїх працівників тому вони надають перевагу сімейній парів вік членів якої не перевищує 45 років. Варто зазначити, що таке обмеження зустрічається доволі рідко;
  • обов’язково потрібно мати всі необхідні документи (візи, страховки, медогляд, запрошення роботодавця тощо). Детально ознайомитися з документами які необхідні для роботи в Польщі ви перейшовши за цим посиланням посиланням ;
  • досвід роботи не є обов’язковим, хоча в окремих випадках це сурова вимога.

Специфіка працевлаштування сімейної пари полягає в тому, що робота на одному підприємстві або господарстві ще не означає, що ви зі своєю другою половинкою будете бачитися часто. Поширеним є явище коли робота сімейної пари проходить в різні зміни і пара взагалі не бачиться один з одним, бо один відпочиває коли другий працює та навпаки. Тому варто бути готовим до такого.

Що стосується найбільш сприятливих країн для сімейного працевлаштування то такими країнами є Литва, Чехія та Польща.
Відносно Польщі, питання сприятливості є спірним, там просто найбільша кількість працевлаштованих сімейних пар з України.

Зазвичай вони працюють в сферах обслуговування: великі готельно-ресторанні комплекси, курорти. Частим є працевлаштування в аграрних господарства, однак така робота носить сезонний характер.
В Чехії найпоширенішою роботою для сімейних пар є робота на великих промислових підприємствах, де чоловік і жінка займаються неважкою однотипною роботою.


Підсумовуючи варто зазначити, що як і у випадку з індивідуальним працевлаштуванням так і для сімейних пар, легко знайти низькокваліфіковану роботу в якій європейські роботодавці мають гостру потребу. Так же само, легко знайти роботу коли один з подружжя є висококваліфікованим працівником.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Контакти в соціальних мережах