Робота в Польщі по безвізу


З кожним роком серед українців популярність роботи за кордоном все росте і росте. В даному контексті, отримання безвізового режиму сприйнялося нашими громадянами як черговий етап спрощення працевлаштування за кордоном. В багатьох співвітчизників виникло питання чи можлива робота в Польщі по безвізу.

Насправді це не так, безвіз та можливість відвідування іншої країни по біометричному паспорту мали зовсім іншу мету. В даній статті ми спробуємо розібратися, чи можна працювати в іншій країні (на прикладі Польщі) на основі біометричного паспорту, та які особливості такого виду працевлаштування.

Чи можна працювати по біометричному закордонному паспорту в європейських країнах?

В європейських країнах працювати лише на основі закордонного біометричного паспорту ЗАБОРОНЕНО. Для того, щоб працювати в країнах ЄС легально ви повинні обов’язково мати робочу візу, яка укладена на основі договору з закордонним роботодавцем. Оформлення робочої візи в різних європейських країнах відбувається в різний спосіб, детальніше про це ви можете ознайомитися на нашому блозі і зокрема в статті за цим посиланням.

Чи можна працювати по біометричному закордонному паспорту в Польщі?

ТАК, в Польщі МОЖНА ПРАЦЮВАТИ по біометричному закордонному паспорту. Робота в Польщі по безвізу зумовлена тим, що Польща єдина країна яка настільки суттєво спростила вимоги для працевлаштування.  Варто пам’ятати, що даний факт не звільняє від необхідності мати при собі інші необхідні документи, без яких ви наражаєте себе на небезпеку у вигляді депортації. Важливим моментом також є те, що робота  по біометричному закордонному паспорту є обмеженою в часі.

Які документи потрібні для роботи в Польщі по безвізу?

Для працевлаштування в Польщі Українці можуть оформити два види довільних документів:

  • Дозвіл на сезонну роботунадає право працювати в Польщі протягом 9 місяців на рік у чітко визначених галузях – сільське господарство, садівництво, сфера громадського харчування та туризм. В галузях які не входять в даний перелік можна працювати за цим документом не більше 30 днів;
  • Дозвіл на короткотермінову роботунадає право працювати в Польщі протягом 6 місяців  на рік, в галузях, що не відносяться до сезонних.
 Варто пам’ятати!

Навіть маючи один з вищезазначених дозволів, ви не маєте права приступати до роботи. Щоб трудова діяльність вважалась легальною, необхідно ще укласти трудовий договір (umowa o pracę) або цивільно-правовий договір (umowa zlecenia чи umowa o dzieło). Протягом наступних 7 днів іноземець зобов’язаний зареєструватися в ZUS.

Як повидити себе на кордоні?

При перетині кордону вас обов’язково запитають про ціль візиту в Польщу. Якщо ви скажете, що їдете працювати, то працівники прикордонної служби обов’язково попросять вас пред’явити необхідні документи які б засвідчували правдивість ваших слів. Так як ви їдете працювати по безвізу, або лише шукати роботу там, то таких документів у вас нема. Відсутність їх поже послужити серйозним приводом не пускати вас у іншу країну.

Тому в такому випадку приходиться йти на незначне лукавство та переконувати працівників прикордонної служби, що ваша ціль візиту туризм або відвідування родичів.

Скільки часу можна працювати в Польщі без візи?

Робота в Польщі по безвізу можлива не більше 90 днів у межах будь-якого проміжку 180 днів (тобто на півроку вам дозволено працювати тільки 90 днів по безвізу).

Варто пам’ятати, що термін дії безвізу закінчиться набагато швидше ніж термін дії дозвільних документів, тому задля продовження легальної роботи в Польщі потрібно заздалегідь подбати про робочу візу візу.

Чи можна легально працювати після закінчення безвізового періоду?

МОЖНА! Якщо ви хочете працювати в Польщі і після закінчення безвізового періоду, то для цього є два варіанти:

  • Отримати робочу візу (її можна оформити лише в Україні);
  • Завчасно звернутися до воєводи за отриманням дозволу на тимчасове перебування (карта побиту) з правом на роботу. Документи необхідно подати до завершення 90-денного періоду.

Зверніть увагу! Відповідно до нових правил працевлаштування іноземців в Польщі, які набули чинності з 01.01.2018, українці, які працюють у Польщі на підставі «освядчення» і подали документи для отримання карти побиту вчасно, мають право працювати до моменту винесення рішення воєводою без додаткових дозволів.

Чи можна продовжити роботу по безвізу якщо термін дії робочої візи закінчився?

ТАК. Ви можете продовжити працювати в Польщі  по безвізу, але якщо до цього ви не користувалися безвізом на протязі останніх 90 днів. Для продовження роботи за документами зазначеними вище, виїжджати та в’їжджати з Польщі НЕ ПОТРІБНО.

Скористайтеся послугами пасажирських перевезень “Alfa-Bus”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Контакти в соціальних мережах