Робоча віза в Німеччину


Особливості працевлаштування в Німеччині

Німеччина є однією з найрозвинутіших європейських країн з високим рівнем достатку та високими зарплатами, що приваблює заробітчан із всього світу. Не винятком є і українські громадяни, що всіляко намагаються знайти в цій країні роботу аби покращити своє матеріальне становище. Тому робоча віза в Німеччину користується популярністю.

Однак робота в цій країні вимагає обов’язкову наявність робочої німецької візи, яку отримати не легко. Однак з 1 січня 2020 року ситуація дещо змінилася.

Спрощення отримання візи

В дію вступили поправки до трудового законодавства Німеччини, відповідно до якого німці (або особи з німецьким громадянством) втрачають пріоритет на працевлаштування по відношенню до заробітчан. Це суттєво полегшує процедуру працевлаштування для німецьких роботодавців.

Простіше кажучи, їм більше не доведеться подавати заявки на місцеву біржу праці аби в першу чергу працевлаштувати власного громадянина. Натомість заробітчанин і німець урівняються у праві отримання роботи і зазвичай роботодавці надають перевагу саме заробітчанину з іншої країни, адже його можна найняти за меншу платню.

Варто зазначити, що особливої конкуренції на німецькому ринку некваліфікованих працівників між німцями і заробітчанами немає, навпаки існує дефіцит 1,5 млн. низько кваліфікованих працівників. Отже , знайти роботу в Німеччині не буде складно, відповідно й отримати робочу німецьку візу стане легше  адже трудовий контракт (робота) це основна підстава для отримання візи.

Види робочих німецьких віз.

Є два основні види віз до Німеччини:

  • Шенгенська (С) – даний тип візи є короткотривалим (видається до 90 днів), особливістю її є швидке оформлення (3-7 днів), підходить в основному для тих хто не планує довго затримуватися в Німеччині. В основному вона використовується для туризму, транзиту, короткого навчання, вирішення ділових питань.

Варто зазначити, що серед цього типу віз є віза з можливістю одноразового в’їзду. Пам’ятайте, що з таким типом візи якщо ви виїдете з Німеччини то повторно в’їхати вам не вдасться.  

  • Національна (D) – являється по суті робочою візою, дія якої є довготривалою ( на 90 днів і більше), оформлюється 10-16 днів, призначена для тих хто планує на довго залишитися в Німеччині та хто планує в цій країні трудову діяльність.
  • Блакитна карта – документ який по суті не є візою, але являється спеціальним робочим дозволом для фахівців які знайшли роботу в Німеччині за спеціальністю здобутою в університеті.Важливим моментом тут є вимоги до мінімальних окладів, який повинен  бути не менше 50,800 євро в рік без податків. Для інженерів, медиків, та ІТ-спеціалістів цей мінімум – 39, 624 євро в рік.

Процедура оформлення візи.

Робоча віза в Німеччину отримується як і візи в інші країни. процедура схожа на отримання Польської візи, з чим  детальніше ви можете ознайомитися тут.

1.Пошук роботи та отримання запрошення

На цьому етапі вам важливо знайти для вас підходящу роботу, як по умовах так і по оплаті. Можна це зробити самостійно або через агентства.

Обговоривши всі важливі робочі моменти німецький роботодавець повинен надіслати вам запрошення та контракт (договір) на роботу, або щось одне з цього списку. Все залежить від  роботи на яку ви претендуєте.

2. Збір всіх необхідних документів

3.Реєстрація в консульстві для подачі документів

Реєстрація на подачу документів відбувається лише на сайті консульства. Зареєструватися через власну присутність не вдасться.

Варто пам’ятати, що реєструватися потрібно лише тоді коли у вас на руках зібрані усі документи.

Документи подаються лише в генеральному консульстві в:

  • Київ, вул. Льва Толстого, 57, +380442811100
  • Дніпро, Проспект Дмитра Яворницького 1а офіс 301, +380567568960 .

Візьміть до уваги, якщо вам без поважних причин не вдасться прибути з документами в консульство, то на наступний раз вам можуть відмовити.

Документи, які ви подаєте, повинні бути перекладені на німецьку (мати апостиль).

4.Заповнення візової анкети для робочої візи в Німеччину

До моменту проходження співбесіди візова анкета повинна бути заповнена. Заповнена анкета на половину або частково НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ.

Анкету для заповнення можна знайти за цим посиланням – Анкета.

5.Отримання робочої візи в Німеччину

Консульство розглядає документи від 7 до 60 робочих днів. Якщо все добре то ви отримаєте повідомлення, в якому буде вказана дата на яку треба прибути в консульство для отримання візи.

У випадку відмови, ви теж отримаєте повідомлення з аргументацією відмови

Додаткові питання

Вартість робочої візи в Німеччину.

Обов’язкові платежі :

  • 35 € консульський збір
  • 18,5 € сервісний збір візового центру

Вартість послуг агенст з отримання віз відрізняється, але в середньому послуги таких агенст вартуватимуть від 300 €.

Висновок

Таким чином, отримати робочу візу в Німеччину не так складно коли знати як і що за чим робити. Тому успіхів вам у працевлаштування за кордоном.

Заїхати в Німеччину ви можете скориставшись послугами “Alfa-Bus”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Контакти в соціальних мережах