Робоча віза в Чехію


Серед країн які користуються популярністю в українських заробітчан є також Чехія або Чеська Республіка. Це зумовлено рядом причин: високою, в порівнянні з Україною,  оплатою праці; близькістю до України. Важливим чинником у виборі цієї країни для роботи є величезний попит на низько кваліфікованих працівників. Основна сфера роботи – це малі та середні машинобудівні підприємства та сфера обслуговування.

Для того, щоб вільно працювати в Чехії з дотриманням законодавства, потрібна робоча віза в Чехію. Процес її отримання, для громадян які стикнулися з цим вперше є доволі складним та заплутаним. В цій статті ми спробуємо вам пояснити, що це не так і, що отримати візу, володіючи необхідною інформацією, дуже легко.

Види робочих віз в Чехію

Які і в інші європейські країни є декілька видів робочих віз в Чехію, поговоримо про найбільш поширені:

 • Шенгенська віза (С) – даний тип візи видається терміном до 90 днів, та призначений здебільшого для туристичних цілей, робочих поїздок, відвідування близьких тощо. Термін виготовлення даного типу візи складає від 7 до 15 днів. Варто зазначити що для даної візи є багато видів модифікацій.
 • Національна віза (D) – дана віза видається терміном понад 90 днів та призначена для працевлаштування в даній країні, здійснення підприємницької діяльності, навчання тощо. Термін виготовлення даної візи складається від 7 до 30 днів. Даний тип візи також має ряд модифікацій. По суті це ї є робоча віза в Чехію.

Важливі моменти які варто пам’ятати при оформлені чеської робочої візи

Робоча віза в Чехія після трьохмісячного перебування в цій країні по безвізу не відкривається. Также само і навпаки, після закінчення трьохмісячної робочої візи ви не в’їдете в Чехію по безвізу. Це зумовлено тим, що у вас йтиме візовий коридор тривалістю 90 днів. Лише після його закінчення вам вдасться або отримати робочу візу, або поїхати по безвізу.

Вартість консульського збору за отримання візи

Варто зазначити, що алгоритм отримання робочої візи в Чехію доволі схожий на алгоритм отримання робочої візи в Німеччину.

Алгоритм отримання робочої візи в Чехію

1.Пошук роботи

Обов’язковою умовою отримання візи є запрошення від чеського роботодавця або дозвіл на роботу в його підприємстві. Тому для того щоб почати процес виготовлення робочої візи вам потрібно спочатку знайти підходящу вакансію.  Якщо ви таку знайшли і вас влаштовують умови праці, оплата то можна домовлятися з роботодавцем аби той прислав вам запрошення.

Варто зазначити, що раніше для легального працевлаштування в Чехії потрібно було отримати довготривалу робочу візу та зелену картку. Зараз ситуація значно змінилася у  бік спрощення даної процедури. Тепер легально можна працювати з короткотривалою робочою візою.

2. Збір необхідних документів

 • закордонний паспорт з мінімум двома порожніми сторінками, термін дії паспорта повинен перевищувати термін дії візи на три місяці + копія першої сторінки;
 • запрошення на роботу в Чехію, або іншими словами документ в якому говориться про ціль поїздки
 • кольорова фотографія, розміром 3.5 на 4.5 см, зроблена на білому фоні, 70 відсотків якої займає ваше обличчя;
 • копія українського паспорту (сторінки я яких вказано дату видачі, сімейний стан прописку), для власників ID карт, їх копію з двох сторін;
 • заповнена повністю анкета (заява) на видачу робочої візи;
 • страховий медичний поліс;
 • свідоцтво про шлюб ( в деяких випадках);
 • чек про сплачений візовий збір.

Важливо пам’ятати, що документи подаються в оригіналі, а копії завітрюються нотаріусом.

3. Реєстрація в консульстві для подачі документів

Після того, як ви зібрали всі необхідні документи настав час їх подавати у консульство.

ВАЖЛИВО, для  подачі документів на деякі види віз потрібна попередня реєстрація за допомогою електронної пошти. Детальніше ознайомитися з цією інформацією можна на сайті консульства за цим посиланням.

Про правила та вимоги до реєстрації можна ознайомитися тут.

Після успішної реєстрації вам призначають день, коли можна подати документи та пройти співбесіду. Документи повинен подавати особисто той, хто бажає отримати візу. Якщо в силу тих чи інших обставин ви не зможете прийти на зазначену дату,то наступного разу таку можливість буде отримати важче.

Подати документи можна в двох консульствах ЧР в Україні:

 • Львів, вулиця Антоновича, 130А, Львів, Львівська область, 79000 Тел.: 0322 976 893
 • Київ, вул.  Богдана Хмельницького, 58, Київ, 02000, тел.: 044 234 100, Е-пошта: kyiv@embassy.mzv.cz

4. Отримання візи

Термін розгляду ваших документів може тривати від 7 до 30 днів, у випадку якщо у вас все в порядку з документами. Якщо ж ви десь помилилися і ваші документи не відповідають встановленим вимогам, то термін розгляду може затягнутися до 90 днів.

Висновок

Таким чином, отримати робочу візу в Чехію  не так складно коли знати як і що за чим робити. Тому успіхів вам у працевлаштування за кордоном.

Заїхати в Чехію ви можете скориставшись послугами “Alfa-Bus”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Контакти в соціальних мережах