Де шукати допомоги за кордоном, якщо вас ошукали роботодавці?


Через величезний попит на працевлаштування за кордоном, зросла кількість псевдо роботодавців які ошукують українців. Часто трапляється так, що наші громадяни недостатньо перевіривши  надійність роботодавця за кордоном, потрапляють у ситуації коли остання просто беруть гроші за працеілаштування та зникають. Що робити в таких ситуаціях?

Юристи радять в першу чергу не панікувати та звернутися у наступні інституції:

1. Центр консультування мігрантів Міжнародної організації міграції

У ЦКМ Вам допоможуть в тлумаченні умов угоди, запропонованої іноземним роботодавцем і фірмою-посередником, нададуть інформацію про права людей, які працюють за кордоном. Всі послуги центру – безкоштовні.

Сайт: http://www.migrantinfo.org.ua/

Телефон: (0 800) 505-501

2. Всеукраїнська профспілка працівників-мігрантів в Україні та за її межами

До профспілки варто звернутися ще до від’їзду за кордон, для того, щоб фахівці «опрацювали» вашу робочу візу. А протягом усього часу вашого перебування за кордоном, зарубіжний партнер української профспілки (така ж профспілка), буде тримати Вас на обліку, відстежуючи відносини з роботодавцем. У разі порушення ваших трудових прав, ви можете звернутися в дану профспілку.

Сайт: http://migrant.org.ua/

Телефон: (044) 236-98-36

3. Інформаційно-консультаційний проект зі сприяння людям, які виїжджають за кордон – Universal Assistance

Тут можна отримати юридичну консультацію і інформаційну підтримку, якщо зіткнулися з проблемами за кордоном, в тому числі і в сфері трудових відносин. Як і в попередніх випадках, про свою безпеку варто подумати заздалегідь і звернутися до фахівців проекту ще до від’їзду.

Телефон: (067) 720-51-03

4. Консульство України в країні перебування

По приїзду за кордон станьте на консульський облік в українському консульстві. Для цього варто особисто звернутися в установу. У разі порушення ваших прав, консульство має надати вам допомогу і надати захист.

5. Місцева поліція

Якщо вас вже обдурили, звертайтеся найближчу поліцейську дільницю. Ви маєте повне право на захист з боку місцевих органів влади, перебуваючи в країні на легальних підставах за робочою візою.

Щасливої та легкої Вам подорожі!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
Контакти в соціальних мережах